naš looka postao riječanin

Informacije i razgovori oko ovogodišnje manifestacije -
Foreign visitors are welcome, we speak English!
Post Reply
renne

naš looka postao riječanin

Post by renne » 28 May 2007, 21:23

Iz glasa istre

Sto trideset šest »buba« u Tinjanu

TINJAN -
Vožnjom od Rovinja do Tinjana, dočekom uz Folklorno društvo »Kumpanija kosirići«, pozdravom tinjanskog načelnika Vlade Ivetića, rezanjem pršuta, te podjelom pehara i zahvalnica jučer je završen trodnevni međunarodni susret vozača »zračno hlađenih Volkswagen vozila«, odnosno popularnih »buba«. Susret je po sedmi put organizirao VW »buba«-klub iz Zagreba, a ove se godine okupilo 136 vozila i njihovih vozača iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Mađarske, Austrije, Švicarske, Italije i Njemačke. Tijekom prva dva dana susreta, vozači i njihove »bube« bili su smješteni u rovinjskom kampu Polari, gdje su se zabavljali brojnim natjecateljskim programima, među ostalim i brzinskim te sporovoznim »street-raceom«, a priređena je i paradna vožnja kroz Rovinj. Sudeći po razmjenjivanim dojmovima i obećanjima o ponovnom viđenju nagodinu, kada će se susret održati također u Rovinju, sudionici ovog događanja sjajno su se zabavljali, a posebnu će uspomenu iz Istre ponijeti desetak peharima nagrađenih sudionika. Pehar za vozača koji je prevalio najduži put do Rovinja pripao je Florianu Fickeleru, koji je došao iz 950 kilometara udaljenog Essena. Ljubljančani iz »Hrošč kluba Slovenija« nagrađeni su kao najbrojniji »buba«-klub na susretu, a najljepšom »bubom« proglašeno je vozilo Felixa Sauertahla iz Beča. Najbolju kabrio-«bubu« ove je godine imao Riječanin Goran Rastovčan, najbolji kombi Klaus Wildgruber iz Njemačke, a podijeljeni su i pehari za najbolju prerađenu »bubu«, za najbolji starinski izgled, za najbolji teretnjak, te za najbolju vojnu varijantu najpopularnijeg Volkswagena svih vremena.

D. Š.

Image

vpersic

Post by vpersic » 28 May 2007, 22:10

To sam i ja pročitao u Glasu Istre.
Šta stvarno je bilo toloiko buba?
Ja sam prošao po Rovinju u subotu i u kampu nije bilo toliko buba.
Žao mi je što sam bio tako malo, bio mi je prvi put.
Sad nema druge nego šator i tri dana.
Bilo je malo ali super.

nikola1

Post by nikola1 » 31 May 2007, 08:47

da li je moguce da niko iz Srbije nije dosao???Da li klub ima nekakve kontakte sa klubovima odavde?Da li je nekada neko video bubu iz Srbije na skupovima?
stigli su mi delovi

BOORNA
Administrator

Post by BOORNA » 31 May 2007, 10:04

Ma bili su oni nama puno puta, samo ove godine nisu došli jer valjda nisu mogli...

Doktor

Post by Doktor » 31 May 2007, 18:45

Eto, u danjašnjem broju Glasa Istre, na predzadnjoj strani je objavljena isprika zbog netočnog navoda.
Glas Istre se ispričava čitateljima i Looki... :D , uz obrazloženje da je Looka Purger... :wink:
KUČ - VW all stars team member since 2008

nikola1

Post by nikola1 » 31 May 2007, 23:18

BOORNA wrote:Ma bili su oni nama puno puta, samo ove godine nisu došli jer valjda nisu mogli...

Zvuci k'o sala,mene stvarno interesuje da li dolaze bubasi odavde na skupove kod vas ili bilo gde u svetu
stigli su mi delovi

BOORNA
Administrator

Post by BOORNA » 01 Jun 2007, 12:20

nikola1 wrote:
BOORNA wrote:Ma bili su oni nama puno puta, samo ove godine nisu došli jer valjda nisu mogli...

Zvuci k'o sala,mene stvarno interesuje da li dolaze bubasi odavde na skupove kod vas ili bilo gde u svetu
Da, dolaze.

Post Reply