Bad Camberg 2011- report !

Okupljanja širom Europe - tko, gdje, kada, kako ...
Post Reply
Doktor

Bad Camberg 2011- report !

Post by Doktor » 17 Jul 2011, 01:04

Prenosim sa drugog foruma jer je ovaj bio u banani...,

Pošto sam imao priliku koja se ne propušta, sa jednim kolegom restauratorom i bubaljupcem iz Rijeke odgulio sam 1000km u jednom smjeru da bi došao do mjesta zvanog Bad Camberg.
Tamo se svake 4 godine održava skup najstarijih zrakom hlađenih VW-ova, konkretno - na izložbeni prostor ne ulaze bube mlađe od '57, Karmann Ghie od '55-'59, Schwimmwgeni, Kubelwageni, Komanderwageni, KDF-wageni, Hebmulleri, Danner & Stauss vozila na bazi VW-a...rani Porschei...
U svakom slučaju nezaboravno iskustvo za hardcore ljubitelje ! 8)

Ruta je bila sljedeća: Rijeka - Poreč - Ljubljana - Loiblpass - Klagenfurt - Salzburg (mahali smo Ivi Smranaderu) - Munchen - Nurnberg - Frankfurt - Bad Camberg. Istim putem smo se vraćali nazad.
Vozilo koje smo mrcvarili je bila stara dobra Lancia Prisma dizel, koja izgleda kao da je izašla iz Mad Max filmova. :lol: Zato solidno ide i troši na kapaljku, pa me put do tamo izašao svega 100€, a troškovi su se djelili na 2 osobe. Hrpu inicijalno zainteresiranih je otpalo kada je na put stvarno trebalo ići. :P
Osim dosadnih 14 sati vožnje prema gore zbog zastoja na autoputu u Austriji zbog čega smo izgubili skoro 4 sata, imali smo zanimljiv događaj na autobahnu jer su nas zaustavile policijske Cobre (ni jedan nije bio Semir). :D
Nakon što su provjerili naše dokumente, pregledali prtljagu i čuli kamo zapravo idemo, postili su nas odmah uz smješak i želju da sretno stignemo na odredište i nazad doma. 8)

U Bad Camberg smo stigli oko podne drugi dan i po ulicama je bilo hrpu parkiranih buba i kombija koji nisu bili dovoljno stari da budu izloženi na glavnoj livadi gdje se sve odvijalo, a bilo je i poprilično ovala i poneki split koji su onako navratili da se malo pokažu...usprkos tome što je kiša stalno padala i tek u kasno posljepodne se vrijeme malo prolješalo.

Mogu samo odmah reći da sam prepoznao nekoliko auta koji su bili recenzirani u Volksworldu i Ultra VW-u u zadnjih 14 godina koliko pratim takve novine.
Bilo je stvarno prekrasnih primjeraka i vidjeti ih uživo je fenomenalan osjećaj - vidjeti toliko starih splitova, ovala i Hebmullera sa ostalim rijetkom autima sve na jednoj hrpi - sve to je privuklo VW aircooled kremu iz cijelog svijeta !
Uz izložbeni prostor je bio i poveći sajam djelova a susreo sam i neke domaće face koje su tamo bile u potrazi za dijelvima za svoje projekte.
Nevjerojatno je koliko još NOS dijelova čovjek može kupiti ako ima dublji džep (nije uvjek nužno, ali u većini slučajeva je). Bilo je svega, tako da čovjek posjetom Bad Cambegu i Hessisch-Oldendorfu može prikupiti sve dijelove da iskompletira i splita i ovala i barna i što god vam padne napamet. Ima svega, a za oko su mi zapele i neke poznate firme: Wolf Parts - limarija iz Švedske, Himmelservice iz njemačke - spcijalizirali su se za interijere najstarijih VW-ova, zatim je tu bio i zastupnik Klassik Fab dijelova limarije, poznatih i kao Funky Green Panels - najkvalitetnije reprodukcije limarije za splitove, ovale, barnove...kvaliteta izrade vrhunska, cijene isto tako, ali ne i nedostižne. Zadnje što je Klassik Fab izložio preko svog posrednika su novi blatobrani za splitove i ovalke koji su 100% točna replika, a od verzija za mlađe modele se razlikuju u nekoliko detalja za koje sam već izoštrio oko.

Od najboljih auta (meni) bi naveo sljedeće: nekoliko KDF-wagena u koja spadaju i dva Kommanderwagena (buba sa pogonom 4x4), dva Schwimmwagena, dva Kubelwagena, hrpu barndoora, jedan francuski sa natpisom Delassus (bio u Volksworldu), nekoliko Hebmullera sređenih da boli glava i dosta splitova i ovalki sa Okrasa i ostalim Vinatage Speed doradama.
Bio je izložen i split iz '38 (iako to nije pravi split jer je još bio prototip u pitanju) i Porsche u jednoj vrlo aerodinamičnoj i interesantnoj izvedbi (zaboravio sam točan naziv).

Vidio sam i trojicu meni dobro poznatih likova sa svjetske aircooled scene: Ivan McCutcheon - urednik Volksworlda, Keith Seume - autor nekoliko knjiga i trenutno glavni urednik Ultra VW časopisa i u njegovom društvu - Ron Flemmning iz FAT Performance-a, čovjek koji je izmislio California Look stil i dan danas slaže motore i vozi drag utrke ! I Keith i Ron su sada već djedice, ako je suditi po izgledu....
Last edited by Doktor on 17 Jul 2011, 01:14, edited 1 time in total.
KUČ - VW all stars team member since 2008

Doktor

Post by Doktor » 17 Jul 2011, 01:10

Evo malo slika:

Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image

Doktor

Post by Doktor » 17 Jul 2011, 01:11

Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image

Doktor

Post by Doktor » 17 Jul 2011, 01:12

Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image

Doktor

Post by Doktor » 17 Jul 2011, 01:12

Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image

Doktor

Post by Doktor » 17 Jul 2011, 01:13

Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image Image
Image Image

Za kraj, moj vozač i kolega sa putovanja - Švik & der Kommanderwagen iz 1942:
Image

That's all Volks ! :P

siniša
Administrator

Post by siniša » 17 Jul 2011, 08:33

Odlično, fantastično i prekrasno!

Još slika!!! Znam da imaš!
Keep up the good work

Doktor

Post by Doktor » 17 Jul 2011, 11:07

Hvala Herr president !

Bit će još slika kada uredimo web i galeriju... :wink:

Robug1970

Post by Robug1970 » 17 Jul 2011, 15:23

Svaka čast. Lijepo sročeno i prezentirano.

difre

Post by difre » 18 Jul 2011, 22:17

Odlično Doktore, a sa Švikom si imao i kompetentnu pratnju, znači nije vam bilo dosadno.
Što se tiče crnog Porsche-a, koliko mi se čini je to jedini preživjeli primjerak koji je bio namjenjen za utrku Berlin Rim type 64 iz 1939 ili je možda replika toga

Super slike i izvještaj i čekamo još :D :D

Doktor

Post by Doktor » 19 Jul 2011, 09:04

@ Difre: da, bilo mi je fora putovati sa Brankom. Prvo zato što poznaje te aute u dušu, a drugo zato što od njega čovjek stvarno može štošta naučiti.
Porsche kojeg vidiš na slikama je replika i to vrhunska, barem meni tako izgleda jer se u Porschee ne kužim previše. :wink:

difre

Post by difre » 20 Jul 2011, 20:50

Sa Švikom me Siniša upoznao u RoVWinju, te sam vidio i čuo što čovjek zna. Da onda je Porsche replika Berlin Rim iz 1939.

Kada bude vremena ubaci još koju fotku :wink:

mario3007

Post by mario3007 » 31 Jul 2011, 12:22

Da malo oživim forum koji je zamro;
Bili u Bad Cambergu 3 dana. 3 dana ludila doslovno.
Bio je Srdjan-špic brada, Frane, Kiki i ja. Sreli smo naše dečke; Joža , Doktor, Vjeko.
Bilo je totalno ludilo, Sambe, Hebmulleri, splitovi cabrio, kubelwageni, ona legendarna buba iz Litve (1938), ovalke, rometschovi, dannenbaueri.
Bilo je zanimljivih djelova za kupit.
Ovo su samo neke slike, nisu kao Doktorove jer on ima ipak profi aparat, ali su ok zaprenijet malo atmosfere, tj. voznog parka.
Eto,uzivajte, čekamo da, kad stranica proradi kompletno, Doktor stavi u galeriju hrpu slika, jel da , Doktore?
http://imageshack.us/g/827/p6246466copycopy.jpg/

Post Reply